להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 "קסם של כלב"

היא תכנית התערבות פסיכו חינוכית  לילדים ונוער  בעזרת כלבה טיפולית, בדגש על  שיפור מיומנויות חברתיות ורגשיות, פתרון בעיות,  ויסות רגשי, שליטה עצמית והבנת תקשורת לא מילולית.

תכנית זו מועברת כקורס לימודי, המדגיש מטרות ולא כתהליך טיפולי, כדי להגביר ולעודד מוטיבציה  לשינוי.

תרפיה בגן עם כלב

בשנים האחרונות מתגבשת ההכרה בחשיבות שילוב בעלי חיים בתחומים של  חינוך, תרפיה, פסיכולוגיה וכדומה. מחקרים רבים שנערכו מוכיחים שקשר עם בעלי חיים בכלל ועם כלבים בפרט תורם רבות לבריאותו הנפשית של האדם. הכלב מקבל אותנו כמו שאנחנו ומעניק אהבה בתמורה לתשומת הלב, הניתנת לו.

המגע והקשר שנוצר עם הכלב גורמים לרגשות חיוביים של אושר ושמחה, לחוויה של רצון לשינוי והתפתחות.

הקשר והמגע עם הכלב עוזרים להתמודד עם קשיים חברתיים ורגשיים.
 

הכלבים הם מקור משיכה והפגישה עימם היא חוויה מופלאה. המגע עם הכלב מביא איתו הרבה שמחה ואושר, תורם להעצמה אישית ומעודד שליטה עצמית והגברת הביטחון והדימוי העצמי. המגע עם הכלב מעודד הבנה רגשית של רגשות חיוביים כמו שמחה והבעת חיבה ואהבה וכן שליטה על רגשות שליליים,כמו כעס. הכלב לא ירצה להישאר לצידנו בזמן שאנו מביעים רגשות שליליים. הרצון שלנו לקרבה לכלב דורש מאיתנו ללמוד לשלוט ברגשות שליליים. 


הכלב  חי בלהקות, בקבוצות.  גם אנחנו חיים במשפחה , בקבוצה, בחברה. דרך עולמו של הכלב והתקשורת שלו ניתן ללמוד רבות על עולמנו שלנו ועל התקשרות שלנו, על מערכות יחסים, על מנהיגות, שיתוף, עזרה הדדית וסובלנות.
בתכנית משולבים תכנים בנושא תקשורת, חברות, החיים בקבוצה, קבלת האחר, פתירת קונפליקטים, אמפתיה ועזרה לזולת.

אצל  ילדים רבים קיימים פחדים רבים ופחד  מכלבים בפרט ולכן פגישות עם כלב והלמידה החווייתית על הכלב עוזרים להתגבר על הפחד  ועם זאת גם להתגבר  על מכשולים ופחדים אחרים.


הפגישות נערכות בנוכחות כלבה שעברה הכשרה של כלבה טיפולית. העבודה החינוכית איתה להוראות שונות, כמו שבי, ארצה תני יד, קפיצה בחישוק, משחק והבאת חפצים, מעודדות הרגשה של הצלחה והישגיות, מעלות את הביטחון והדימוי העצמי. הטיפול בכלבה והמגע איתה מעודדים רגשות חיוביים של קבלה ונתינה לסביבה. הרצון לקשר עם הכלבה מעודד למידה של תקשורת מילולית ולא מילולית ולמידה של תהליך החיברות. ההיענות של הכלבה והרצון שלה לקשר איתנו יוצרים רגשות  של אושר ושמחה  וכן מלמדות על הזכות להיות נאהב מצד הסביבה.

אני מפעילה תוכנית זו עם ילדים ונוער עם קשיים חברתיים ורגשיים מהחינוך המיוחד,ילדים ונוער עם  ADHD, ליקויי למידה, בעיות התנהגות, ילדים ונוער בסיכון, במסגרות חינוכיות וטיפוליות באזור ירושלים.

מגע עם הכלב, אימונו, הכרת עולמו, והרצון לקשר עמו מעודדים למידה ורצון לשינוי אצל ילדים ונוער.
הכלב יודע להעניק אהבה ללא תנאים בלי קשר מי אנחנו וזו חוויה מופלאה.

 

 
.
 
עופרי המפה - שוחט     0526999455                Offri Hampe- Shochat           
ירושלים - מבשרת ציון - מודיעין והסביבה Jerusalem area & Modiin
info@kelev.net
***

This site was built by Talila Gilad Megiddon OnLine Station